ورزش ,ورزشی ,بانوان ,جوانان ,اعتبارات ,تومان ,ورزش بانوان ,اعتبارات ورزش ,هیئت‌های ورزشی ,میلیارد تومان ,معاون حقوقیمعاون حقوقی و پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های وزیر ورزش و جوانان گفت: ۳۵ درصد از اعتبارات ورزش کشور به بانوان اختصاص دارد.

به نقل از تسنیم، امیررضا خادم ظهر امروز در دیدار با مسئولان ورزش بانوان استان فارس با اشاره به سهم 35
درصدی ورزش بانوان از اعتبارات ورزش کشور اظهار داشت: روسای هیئت‌های ورزشی باید از مقدار اعتباری که به هیئت آنها و سهم ورزش بانوان از آن اطلاعات لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه مقدار اعتبار ورزش و جوانان برای کلیه فدراسیون‌ها به شکل مشخص 75 میلیارد تومان و شرایط استفاده از آن نیز کاملا مشخص است، گفت: هیئت‌ها باید کسب درآمد داشته باشند و این انتظار که مشکلات آنها از طریق اعتبارات دولتی حل شود، امکان‌پذیر نیست.

معاون حقوقی و پارلمانی و هماهنگی امور مجلس وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه براساس قانون باید کل اماکن ورزشی را از طریق مزایده واگذار کرد افزود: ما باید تا پایان سال 94 حدود 25 میلیارد تومان از محل فروش، اجاره و واگذاری اماکن به حساب دولت واریز کنیم که این مقدار از طریق سالن‌های ورزشی به دست می‌آید.

خادم گفت: واقعیت آن است که اعتبارات ورزش و جوانان مقدار قابل توجهی نیست و طی سال 93 وزارت توانسته فقط مبلغ 250 هزار تومان به هر یک از هیئت‌های ورزشی کشور کمک کند و یکی از نکاتی که هیئت‌های ورزشی باید مدنظر قرار دهند تلاش برای جذب خیران و اسپانسرهای ورزشی است.

وی با بیان اینکه عمده هیئت‌های ورزشی درآمدزایی ندارند درباره جذب اسپانسر در زمینه ورزش بانوان گفت: با توجه به اینکه اسپانسرها به دنبال تبلیغ و دیده شدن هستند در حال حاضر هیچ گونه روشی برای جذب اسپانسر در حوزه ورزش بانوان وجود ندارد مگر آن که روسای هیئت‌ها و ادارات کل ورزش و جوانان پس از جذب اسپانسر برای ورزش آقایان، سعی کنند که اسپانسرها را به سمت ورزش بانوان نیز سوق دهند.

معاون حقوقی و پارلمانی و هماهنگی امور استان‌ها وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: امروز دولت مجبور است 8 هزار میلیارد تومان برای مجموعه‌های نیمه تمام ورزشی هزینه کند در حالی که به ساخت بعضی از این موارد نیازی نبوده است به طور مثال ساخت سالن 50 هزار نفری در شیراز چه ضرورتی داشته است؟ از این دست موارد در شهرها و روستاهای زیادی کلنگ خورده و هزینه زیادی برای آنها شده است ولی هنوز این پروژه‌ها نیازمند اعتبارات بیشتری هستند.

مهرخانه

منبع اصلی مطلب : آرزوی بیداران
برچسب ها : ورزش ,ورزشی ,بانوان ,جوانان ,اعتبارات ,تومان ,ورزش بانوان ,اعتبارات ورزش ,هیئت‌های ورزشی ,میلیارد تومان ,معاون حقوقی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : 35 درصد از اعتبارات ورزش کشور به زنان اختصاص دارد